вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa trzeba rozpocząć od odpowiedniego oraz skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy rezultat finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów typ ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий